V Anglii je blaze

Krize, nekrize, boháčům v Anglii se daří. Podle listu Sunday Times tisícovka nejbohatších obyvatel Albionu během posledních šesti let více než zdvojnásobila svůj majetek.

Tisíc nejbohatších poddaných jejího Veličenstva královny Alžběty II., tak dnes kontroluje majetek za 547 miliard liber, což se v přepočtu rovná 21 biliónům korun. Ke vstupu do elitní tisícovky je přitom potřeba majetek za minimálně 100 miliónů liber.

Nejbohatším Britem je poněkud paradoxně ukrajinský rodák, majitel společnosti Warner Music Len Blavatnik, jehož majetek během loňska nabobtnal o tři miliardy liber, celková hodnota jeho majetku činí 13,7 miliardy liber (505,5 miliardy korun). Na druhém místě se umístili investoři Sri a Gopi Hindujaovi, pomyslný bronz bere tradiční britská rodina Westonových, majitelů obchodních domů. Vzhledem k tomu, že si Westonovi během loňského roku polepšili o 11 miliard liber, není vyloučeno, že se v blízké budoucnosti může pořadí britských boháčů změnit.

O dobré kondici nejmovitějších Britů svědčí razantní nárůst počtu librových miliardářů.  Zatímco na začátku loňského roku patřilo do vybrané skupiny 104 osob, během roku dalších 13 přibylo. Z toho 80 z nich žije v Londýně.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 28.4.2015

Anglie Velká Británie Alžběta II. Len Blavatnik

Další články