Angelina Jolie žaluje Brada Pitta o 250 milionů dolarů

Oscarový herec, který před časem oznámil odchod do důchodu, asi nezná české přísloví o tom, že je lepší se dobře oběsit, než špatně oženit. Přesto je jeho případ přímo učebnicový, tentokrát je ve hře boj o víno.

Herečku zastupuje známá právnická kancelář Nouvel LLC, která tak reaguje na Pittovu žalobu ohledně údajně nezákonného prodeje podílu vinařství Chateau Miraval obchodnímu gigantu Stoli Group. Advokáti Angeliny podle listu Daily Mail argumentují snahou Brada Pitta přesunout v rámci rozvodového řízení co největší část společného majetku do rukou svých přátel a nesmyslným rozhazováním peněz z jeho strany, když v této souvislosti se zmiňují především o bazénu a nahrávacím studiu za milion dolarů. Exmanžel se měl navíc nechat slyšet, že učiní vše, co je v jeho silách proto, aby Angelina neviděla ze zisků vinařství v řádech desítek milionů dolarů ani cent.

Jak se dále píše v žalobě, „od doby, co Angelina Jolie požádala v roce 2016 o rozvod, zahájil Brad Pitt pomstychtivou válku s cílem znehodnotit co nejvíce společné investice, nad kterými ztratil v rámci majetkového vypořádání kontrolu.“ Herečka přitom měla údajně původně v plánu prodat Pittovi polovinu Chateau Mirval, od prodeje však ustoupila poté, co manžel začal prát na veřejnosti špinavé prádlo v podobě fyzických potyček během manželství.

Herec se k žalobě zatím nevyjádřil, ostatně, má dost vlastních starostí. Před nedávnem totiž uvedl na trh vlastní oděvní značku God´s True Cashmere, na které pracoval od roku 2019 spolu se známou návrhářkou šperků Amrit Sat Hari. Je proto vcelku pochopitelné, že oděvy obsahují drahé kameny jako ametyst či smaragd. Například košile tak vyjde na 1640 dolarů.  

Další články