Nejdražší MacBook světa stojí 200 000 dolarů

Kdo by to byl 16. května 2006, tedy v den, kdy byl na trh uveden první produkt nejnižší řady přenosných počítačů Macintosh společnosti Apple, řekl? Asi nikdo. Realita je ovšem taková, že od té doby pobláznil MacBook svět, čemuž odpovídají i cenové relace vybraných produktů. 

Z postavení nejdražšího produktu své řady se těší Stuart Hughes MacBook Air Supreme Ice Edition za 200 000 dolarů. Na druhou stranu, při vší úctě k vývojářům Apple, na ceně, za kterou pořídíte například čtyři lehce ojetá Maserati Ghibli, SQ4 V6 Turbo, se podepsala řada faktorů. V první řadě je tělo každého počítače z limitované edice 10 kusů vyrobeno z platiny o celkové hmotnosti 2,5 kg. Logo z nakousnutého jablka tvoří 53 diamantů, rovnající se váze 25,5 karátu. A o Stuartu Hughesovi je všeobecně známo, že si za svou práci nechá dobře zaplatit.

Na druhém místě je s velkým odstupem a cenovkou „pouhých“ 40 000 dolarů MacBook Bling My Thing´s Golden Age. V tomto případě je počítač vyroben z 24karátového zlata, celé tělo je pokryto 12 000 krystaly Swarowski, přičemž každý z nich byl vsazen ručně.

Za 36 000 dolarů je pak k mání Air MacBook Pro 24 Gold. S počítačem se váže zajímavý příběh - v roce 2013 dostala společnost Computer Choppers zakázku v podobě vytvoření exkluzivního přístroje pro klienta z kategorie Top. Designéři se pak rozhodli pro osvědčenou taktiku v podobě MacBoooku, zlata a diamantů. Jak vidno, výsledek se dostavil.

Další články