MIG – 29 nabízí za 4,65 milionu USD rychlost 2 400 km/h

Na jedné straně nejrychlejší produkčně vyráběný vůz planety Bugatti Chiron Super Sport 300+, na straně druhé slavná sovětská stíhačka MIG – 29. Oba stroje přitom spojuje v USA stejná cenovka 4,65 milionu USD.

Podstatný rozdíl je ovšem v rychlosti, neboť  MIG vyvine ve srovnání s Bugatti rychlost pětkrát vyšší. Jedná se o plně funkční letoun z roku 1986, odpověď sovětských konstruktérů na americkou stíhačku F18. Mimochodem, stíhací letoun je doposud součástí leteckých sil několika armád světa.

Prodávaná stíhačka má za sebou 818 letových hodin a je registrována ve městě Henderson, stát Nevada, za účelem simulace hrozeb. Je vysoce pravděpodobné, že letoun byl využíván rovněž piloty US Air Force. Dvoumístné taktické letadlo má číslo 37, dosahuje rychlosti až 2 400 km/h (Mach 2,23), na rozdíl od Bugatti je v jeho silách výška až 22 000 metrů. Potenciální majitel může čerpat inspiraci v Rusku, ve kterém funguje komerční letový program s názvem „Edge of Space Flight,“ jehož piloti dopravují na stejných letounech adrenalinu chtivé jedince až do výšky 17 000 metrů.  

Jak informuje server luxurylaunches.com, tento druh zboží se neprodává až tak snadno, přesto je vysoce pravděpodobné, že si najde kupce. Například loni se prodal MIG-29, který byl součástí privátního muzea letadel spoluzakladatele firmy Microsoft Paula Allena. Miliardář zemřel v říjnu 2018 na rakovinu.  

Další články