Jeff Bezos má 150 metrů vysoké hodiny za 42 mil. USD

Obří stoj času nachází uvnitř Bezosovy hory v Sierra Diablo a když se magazín Vogue sháněl po modelce, které by uprostřed složitého mechanismu pózovala, nabídla se jeho snoubenka, mimo jiné zdatná pilotka vrtulníku, Lauren Sanchezová. Nové role se chopila nadmíru zdatně.

Vskutku neobvyklé hodiny v hodnotě cca 40 nových supersportů Bugatti Veyron tikají jednou za rok, mají odbíjet jednou za tisíciletí a stejně často zakuká kukačka. Doba provozu je plánována na 10 000 let. Stavbu hodin zahájil majitel Amazone v roce 2011, přičemž naplánoval jejich umístění uvnitř hory. Jeho snoubenka, kvůli které nechal zřídit na své jachtě heliport, pózovala v karmínových šatech Dolce Gabbana obepínající její dokonalé tělo, stylový outfit doplnily náušnice Chanel. 

Jak se Lauren vyjádřila v rozhovoru pro Vogue, hodiny s minimální předpokládanou životností 10 000 let nabízí jí a Jeffovi možnost dumat nad budoucností. Navíc by podle jejího názoru nebylo vůbec od věci uspořádat v prostorách stroje času haloweenskou party. Hodiny jsou poháněny solární energií a o jejich chod se stará složité mechanické převodové ústrojí o velikosti středně velkého osobního auta.

Během rozhovoru dále došlo na zlatý snubní prsten s obrovským růžovým diamantem, který našla, pochopitelně překvapená Lauren, během letní plavby pod polštářem a budoucnost letů do vesmíru s pomocí Jeffova programu Blue Origin. Budoucí paní Bezosová se výzvám rozhodně nebrání, ráda by ovšem uspořádala výhradně dámskou vesmírnou misi.  

Další články