Z iPhonu X profituje i Samsung

O společnosti Apple je všeobecně známo, že si za svou produkci nechá, díky propracovanému marketingu a kvalitě, ráda zaplatit. Hit v podobě iPhone X není v tomto ohledu výjimkou.

Pracovníci specializované společnosti IHS Markit si dali práci s rozebráním podle mnohých historicky nejlepšího mobilu z produkce Apple a sečetli náklady na jednotlivé komponenty. Nakonec se dostali na částku 370 dolarů. Vzhledem k tomu, že mobil stojí v USA 999 dolarů, došli k dalšímu potvrzení skutečnosti, že, na rozdíl od konkurence, firma s logem v podobě nakousnutého jablka marže neřeší. Jak ukazuje enormní zájem, zákazníci berou a chtějí čím dále, tím více. Zároveň je ovšem nutno dodat, že aktivita IHS Markit neřeší náklady v řádech miliard dolarů směrem k vývoji, výrobě, marketingu či distribuci.

Co se nákladů na jednotlivé komponenty iPhone X týče, například nerezové díly z oceli vyjdou na 61 dolarů, cena zadního fotoaparátu je 35 dolarů. Novinka Face ID, na jejímž základě rozpozná přístroj obličej uživatele a otevře mu telefon, stojí 16,7 dolaru. Důkazem jisté velkorysosti směrem ke konkurenci je ovšem suverénně nejdražší komponent v podobě OLED displeje za 110 dolarů, který je dílem Samsungu. Jihokorejský gigant tak v nemalé míře těží z úspěchu svého největšího konkurenta.   

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 15.11.2017

Apple iPhone X Samsung

Další články