Aston Martin uvádí na trh závodní simulátor, cena 73 595 USD

Přestože výrobce anglických sportovních aut proslavil především James Bond, nejen agentem 007 byla, je a bude značka živá. Například v příští sezóně bude hájit její barvy ve světovém šampionátu formule 1 čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel.

V rámci posílení závodní image ohlásil Aston Martin rovněž existenci nového a zároveň prvního simulátoru AMR – CO1, přičemž na vývoji se podílí rovněž společnost Curv Racing Simulators. V rámci vývoje se rozhodně nehrálo při zdi, monokok, neboli samonosná karoserie je z uhlíkového vlákna. Sedačky jsou pak polohovatelné stejně, jako je tomu v případě hybridního hypersportu Valkyrie s výkonem 1160 hp, zatímco přední část evokuje mřížku Aston Martin. V případě každého ze 150 vyrobených trenažerů si bude moci zákazník vybrat barvu a druh kůže.

V čele Curv Racing Simulators stojí tovární jezdec Aston Martin, Darren Turner. „Šli jsme do toho s cílem vytvořit simulátor, s jehož pomocí se jezdci dostane prostřednictvím virtuální reality stejné porce zábavy a adrenalinu, jako je tomu v případě reálného závodění. Věřím, že se nám to povedlo,“ říká trojnásobný vítěz nejslavnějšího vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans.

Podle automobilky má být simulátor AMR – CO1 dodán předplatitelům do konce tohoto roku za 73 595 dolarů. Trenažer tak vyjde o 100 000 dolarů laciněji, než je tomu v případě simulátoru F1 G-force.

Další články