Apple Pay konečně i v Česku

Moderní platební systém využívající k provedení bezkontaktní platby mobilních telefonů a hodinek Apple byl konečně spuštěn i v Česku.

Ti, kteří cestují, již před několika lety mohli nejdříve v USA, následně pak ve vybraných zemích západní Evropy, Kanadě, Austrálii, Číně či dokonce i Rusku, vidět jak zákazník před nimi provádí bezhotovostní, bezkontaktní platbu mobilním telefonem, nikoliv platební kartou. Od úterý 19. 2. 2019 je systém Apple Pay k dispozici i Čechům, držitelům platební karty některé z těchto tuzemských bank: Air Bank, J&T Banky, Komerční banky, mBanky, Monety Money Bank, v krátké době i České spořitelny.

Ihned po oznámení spuštění služby Apple Pay jsme se pustili do vyzkoušení. Jako první musíte představit svému telefonu vaši platební kartu (pozn. vydanou jednou z výše uvedených tuzemských bank), a to velmi jednoduše. V aplikaci Wallet v mobilním telefonu kliknete na možnost „Přidat platební kartu“, následně platební kartu dle pokynů na displeji vyfotíte, doplníte dobu platnosti a CVC kód uvedený na zadní straně karty. Poté již jen pár sekund počkáte na SMS zprávu s potvrzujícím kódem od vaší banky a můžete platit telefonem.

Platbu jsme otestovali na několika místech a vždy zcela bez problémů. K terminálu namísto platební karty přiložíte váš mobilní telefon a provedení platby potvrdíte otiskem prstu či pomocí „face recognition“  (pozn.: u modelů X a XS).

Apple Pay mohou využívat majitelé telefonů iPhone SE, iPhone 6 a novějších, jakož i hodinek Apple Watch.  

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 21.2.2019

Apple Pay iPhone Apple Watch

Další články