Česká liga amerického fotbalu s novou „energií"

Česká liga amerického fotbalu vstupuje do sezony s novou „energií“ a v nové podobě, která by měla přinést nejvyrovnanější ročník.

Americký fotbal se vrací na české trávníky v nové podobě. V nejvyšší lize bude poprvé bojovat osm týmů a od letošní sezony se přejmenuje na Paddock liga – titulním partnerem se totiž stal český výrobce energetického nápoje.
Další, zřejmě nejvýraznější změnou je skutečnost, že úřadující šampioni Prague Black Panthers, kteří v Česku s naprostou převahou kralovali víceméně od začátku ligy (pozn.: česká liga amerického fotbalu se hraje od roku 1994 a tým panterů nesl název Prague Panthers), se přesidlují do nejvyšší rakouské ligy. „Myslím, že tak půjde o nejvyrovnanější ročník za dlouhá léta,“ prohlásil v souvislosti s tímto přestupem týmu Prague Black Panthers předseda České asociace amerického fotbalu Filip Hobza.

„Americký fotbal je energický sport plný nasazení a emocí, proto jsme rádi, že se můžeme spojit se značkou vyznávající stejné hodnoty“, okomentoval spolupráci marketingový manažer České asociace amerického fotbalu Radim Kroulík. Paddock bude vlévat novou energii do amerického fotbalu minimálně po dobou dvou let. Obchodní ředitel Paddock Ondřej Bitomský vidí v americkém fotbale budoucnost. „Jsme výrobci českého energetického nápoje Paddock a rozhodli jsme se, že budeme podporovat sport, který je kolektivní, vysoce konkurenční a je v něm spousta energie. Jsme velice rádi, že jsme se dohodli právě s Českou asociací amerického fotbalu a těšíme se na společnou cestu”.

Paddock liga 2019 - týmy:

Brno Alligators
Brno Sígrs
Ostrava Steelers
Pardubice Stallions
Pilsen Patriots
Prague Lions
Ústí nad Labem Blades (nováček)
Vysočina Gladiators (nováček)

Fanoušci na zahájení Paddock ligy nemusejí dlouho čekat. Vše odstartuje zápas dvou největších favoritů na titul 31. 3. Prague Lions a Ostrava Steelers - v poslední březnový den se představí na stadionu Viktorie Žižkov před televizními kamerami ČT sport a slavnostně zahájí již dvacátý šestý ročník ligy. „Věřím, že fanouškům nabídneme atraktivní podívanou, ať  už na stadionech nebo u televizních obrazovek v rámci přímých přenosů a magazínu Touchdown na ČT sport”, řekl k utkání marketingový manažer ČAAF Radim Kroulík.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 21.3.2019

americký fotbal

Další články