Zpěvačka Taylor Swift v klubu dolarových miliardářů

Se zprávou přišla renomovaná agentura Bloomberg, podle které Taylor v současné době kontroluje majetek v hodnotě 1,1 miliardy dolarů. Většinu příjmů přitom vygenerovala prostřednictvím své muziky, což činí z třiatřicetileté zpěvačky výjimku potvrzující pravidlo.

Jak se vyjádřila v rozhovoru pro agenturu Bloomberg Stacy Jonesová, zakladatelka marketingové agentury Hollywood Brander, koná zpěvačka veškeré své kroky na základě předem a do posledního detailu připraveného plánu. Podle zkušené byznys marketérky je to „nejen působivé, ale mistrovské.“ „Kromě toho, že se jedná o generační talent, má Taylor rovněž brilantní ekonomické myšlení a skvělé nápady, nebojí se přitom zdravě riskovat,“ oceňuje její schopnosti Carolyn Sloane, profesorka chicagské univerzity.    

Respektovaná agentura Bloomberg se zabývala pouze ověřenými údaji, výše uvedený odhad je proto považován za konzervativní. Jednoznačně největší příjmy plynou Taylor z hudebního katalogu a koncertů. Skladby, které vydala od roku 2019, mají hodnotu 400 milionů dolarů, hodnota katalogu přitom roste. Následují příjmy ze vstupenek a marchandisingu – 370 milionů. Dále zpěvačka vydělává prostřednictvím streamů na Spotify a YouTube (120 milionů USD), pěti nemovitostech (110 milionů dolarů) a poplatcích za autorská práva (80 milionů dolarů).

Taylor Swift se rovněž, pomineme li daně, podílí na růstu americké ekonomiky. Například Houston oznámil, že během jejích koncertu v rámci Eras Tour zaznamenala městská pokladna nárůst příjmů 136 procent, celkem její hudební show posílily podle agentury Bloomberg americké HDP a 4,3 miliardy dolarů.

Další články