„Zelená“ cesta kolem světa za 37 000 dolarů

Jak je známo, super modelka Bella Hadid se rozhodla vysázet za účelem snížení uhlíkové stopy 600 nových stromů. Pro všechny, kteří by se rovněž rádi podíleli na ochraně životního prostředí, ale nemají čas na podobné aktivity, vymyslela cestovní kancelář Responsible Travel ekologickou cestu kolem světa.

Stejně, jako tomu bylo v případě Philease Fogga, hlavního hrdiny slavného románu Julese Verna, bude i v tomto případě trvat cesta kolem světa rovných 80 dnů. Celá akce ovšem proběhne mimo vzduch bez sebemenšího přispění letadel, která podle ekologů devastují životní prostředí v největší míře - veškeré přesuny budou proto probíhat výhradně prostřednictvím vlaků a lodí. Balíček all inclusive vyjde na 37 000 dolarů, součástí výletu jsou návštěvy měst v Anglii, Švýcarsku, Rakousku, Ukrajině, Rusku, Kazachstánu, Uzbekistánu a Číně. Místo tlačenic na letištích ovšem čekají na účastníky zájezdu luxusní lůžkové vlaky a lodní kajuty, plus apartmá pětihvězdičkových pokojů. 

Například Ruskem projedou účastníci zájezdu luxusním vlakem Golden Eagle, když během cesty z Moskvy do Vladivostoku překonají osm časových pásem. Ve Skotsku bude ve hře vlak Belmond Royal Scotsman, cesta luxusními vagóny obloženými mahagonem zahrnuje návštěvy tamních hradů, jezer a především slavných místních palíren whisky. V případě zájmu není problém zastřílet si na hliněné holuby, případně zorganizovat rybolov. Součástí vlaku jsou kromě luxusních restaurací rovněž lázně Bamford Haybarn Spa.

Další články