Virtuální realita pomáhá hokejistům

Mistrovství světa v hokeji zlatem pro český týmu právě skončilo, tuzemské hokejové ligy byly dohrány ještě o pár týdnů dříve, a tak ledové plochy vstoupily do pravidelného období údržby. Pokud však nechcete vypadnou z formy a být připraveni na podzim, nabízí se řešení v podobě tréninkového nástroje NHL Sense Arena.

NHL Sense Arena je revoluční tréninkový nástroj, který využívá virtuální realitu (VR) k zlepšení dovedností hokejistů mimo led. Tento systém je navržen jak pro hráče, tak pro brankáře, a jeho cílem je zlepšit jejich herní schopnosti prostřednictvím simulovaných scénářů a cvičení. 

Technologie a Funkčnost

Sense Arena využívá VR headsety a speciální software, který vytváří realistické hokejové prostředí. Hráči mohou trénovat různé herní situace, zlepšovat své rozhodovací schopnosti a reakční časy bez potřeby fyzického ledu. Pro brankáře jsou připravena cvičení zaměřená na reflexy, poziční hru a čtení soupeřových úmyslů.

Jednou z největších výhod je možnost analyzovat výkon hráče v reálném čase. Systém poskytuje zpětnou vazbu a analytické nástroje, které pomáhají identifikovat silné a slabé stránky hráče. To umožňuje personalizovaný tréninkový přístup a efektivnější zlepšování dovedností.

Přínos pro Hráče

Pro hráče nabízí Sense Arena několik klíčových výhod. Za prvé, hráči mohou trénovat kdykoliv a kdekoliv, což eliminuje závislost na dostupnosti ledové plochy. Za druhé, VR trénink umožňuje hráčům simulovat herní situace, které by bylo obtížné nebo nemožné replikovat na skutečném ledě. To zahrnuje například složité přesilové hry nebo specifické útočné strategie.

Hráči mohou také využívat analýzu svého výkonu, což jim pomáhá lépe porozumět jejich hernímu stylu a identifikovat oblasti, které potřebují zlepšit. Možnost opakovat konkrétní situace do té doby, než jsou dokonale zvládnuty, je dalším významným benefitem.

Přínos pro Brankáře

Brankáři mají specifické potřeby a Sense Arena na ně myslí. VR trénink umožňuje brankářům pracovat na jejich reflexech a poziční hře bez potřeby skutečného střelce. Mohou simulovat různé střelecké situace, od jednoduchých nájezdů po složité přesilové hry.

Sense Arena také poskytuje detailní analýzu pohybů brankáře, což umožňuje jemné doladění techniky. Brankáři mohou sledovat svůj postoj, pohyb v brankovišti a reakce na střely, což přispívá k jejich celkovému zlepšení.

Sense Arena v praxi

Tréninkový nástroj je vzhledem ke své univerzálnosti a velmi příjemné cenové politice využíván hráči a hokejovými kluby na všech úrovních. Dobře slouží tatínkům při výcviků synů doma v garážích, stejně tak jako v tréninkových centrech Vegas Golden Knights, Los Angeles King, New Jersey Devils a mnoha dalších účastníků NHL. Pochvaluje si ho třeba Jaromír Jágr, Devon Levi, Dawson Mercer nebo Joel Hofer.

...více na hockey.sensearena.com

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 28.5.2024

NHL hokej Vegas Golden Knights Jaromír Jágr

Další články