Vana plná šampaňského a zlatých šupin za 820 USD za noc

Přestože aktuálně koluje Anglií povedený kreslený vtip, ve kterém královna Alžběta sděluje Borisi Johnsonovi, že za druhé světové války jezdila náklaďákem, z čehož lze usoudit, že panovnice je ochotna pomoci s přepravou benzínu a nafty, umí si Britové dopřávat také životních radovánek.

Stačí si zajet do na první pohled nenápadného pětihvězdičkového butikového hotelu The Dial House v Norfolku, jehož management oslovil potenciální klientelu s nabídkou atraktivního programu „Champagne a 24K Gold Pamper Experience.“ Jak napovídá název, vedle masérek a kosmetiček jsou ve hře především šampaňské a zlato.  Hosté převážně z řad dívek a žen podstoupí masáž rukou a hlavy a očistu pleti prostřednictvím zlaté pleťové masky. K tomu svíčky, plus bublinková lázeň s vodou řádně „naředěnou“ šampaňským a šupinami z 24karátového zlata. Terapii dále zpříjemní popíjení šampaňského, čokoláda a jahody posypané jedlým zlatem. Následuje večeře v restauraci AA Rosette.

K terapii se rovněž vyjádřil doktor Mike Tee z Harley Street Skin Clinic: „Nepopiratelný přínos šampaňského spočívá v antioxidantech, které jsou v případě hroznového vína mnohem silnější, než je tomu u vitamínů C a E. Kromě toho nás ochraňují před volnými radikály a přispívají k tvorbě kolagenu a elastinu, které tvoří základ pojivových tkání. Navíc obsahuje šampaňské organické kyseliny, minerály a vitamíny prokazatelně zpomalující proces stárnutí.“

„Existují důkazy o tom, že zlato má protizánětlivé a antioxidační účinky,“ doplnil Lesley Reynolds, zakladatel Harley Street Skin Clinic. „Zlato snižuje sílu zánětu způsobujícího nežádoucí hyperpigmentaci, akné, zarudnutí pokožky a chrání před volnými radikály.“ 

Nutno říci, že vzhledem k výše uvedenému se cena programu „Champagne and 24K Gold Pamper Experience,“ 820 dolarů za noc, nejeví jako vůbec přehnaná.

Další články