Tvůrce hororů prodává ledvinové kameny za 28 000 USD

Kanadský režisér David Cronenberg (1943) patří po všech stránkách mezi pozoruhodné filmové tvůrce, přičemž jeho tvorba překračuje hranice hororového žánru. Vyvolávání hrůzy mnohdy na samé hraně vkusu se podle všechno docela vyplácí, neboť  režisér kontroluje majetek v hodnotě 15 milionů dolarů.

Přestože David Cronenberg nepochybně finančně nestrádá, nejen u diváků výrazně zabodoval horory „Scanners,“ (1981) a „The Fly,“ (1986), rozhodl se vcelku pro pochybnou transakci v podobě prodeje fotografie svých ledvinových kamenů jako NFT, neboli nezaměnitelného tokenu. Jako zdroj inspirace využil vlastní film „Dead Dingers,“ z roku 1988, ve kterém hraje Jeremy Irons dvojroli gynekologa.  Podle informací listu Japan Today prostřednictvím netradičního prodeje obrázku osmnácti kousků ledvinových kamenů hodlá režisér oslovit diváky svého posledního snímku „Crimes of the Future,“ který uvede v květnu na filmovém festivalu v Cannes, v hlavních rolích s Kristen Stewart a Viggo Mortensen. Za NFT s názvem Kidney Stones and Inner Beauty požaduje částku 28 000 dolarů. „Myslím, že každý kámen představuje jedinečnou strukturu, barvu, organický obsah, znázorňuje tajemství mé podstaty a reality,“ řekl na adresu svého výtvoru, na kterém pracoval celé dva roky.

V rozhovoru pro Asociated French pak David Cronenberg uvedl, že jeho lékař toužil po chemické analýze ledvinových kamenů. Režisér a příležitostný herec ovšem kategoricky odmítl, s tím, že jeho kameny jsou příliš krásné na to, aby byly zničeny.

Další články