Stůl na míru do privátního tryskáče vyjde na 150 000 dolarů

Je pravda, že cena stolu převyšuje o třetinu standardní model určený do nemovitostí, zisk certifikátu FAA (Federal Aviation Administration) je však podmíněn splněním řady především bezpečnostních podmínek. Ostatně, proto zabrala výroba stolu rovných tisíc hodin.

Luxusní kus nábytku pochází z produkce společnosti Bomhoff se sídlem v arizonském městě Tuscon a premiérově byl představen na výstavě Business Aviation Convention. Patentovaný stůl z amerického ořechu má pět vrstev laku, kožené rohy a majitel firmy Russ Bomhoff, jehož rodina se zabývá po tři generace zařizováním interiérů letadel, vycházel z předpokladu, že pokud někdo investuje milion USD do interiéru letounu za 90 milionů dolarů, touží pouze po tom nejlepším. „Náš stůl je o detailech, což mě strašně baví, i když dokonalost s sebou přináší problémy,“ říká Russ Bomhoff v rozhovoru pro server robbeport.com. „Jedná se o velmi náročný proces, protože v případě letadel se logicky řeší každý gram, k tomu stabilita a umístění do kabiny. Všechny komponenty, včetně úchytů, musí mít certifikaci FAA.“

Na výrobě stolu se podíleli zaměstnanci specializovaní na práci s CNC routerem, kompozitní pecí, kovoobráběcí dílnou, laserovou řezačkou a lakovací kabinou. „Bez těchto velmi nákladných technologií a zařízení by nám práce zabrala minimálně dvojnásobek času. Garantuji vám, že milimetrové intarzie jsou o mimořádném řemeslníkovi, který nemá problém pracovat několik hodin s pinzetou,“ prozradil Russ Bomhoff.

Další články