Skutečná snídaně u Tiffanyho

Jak informoval server zpravodajské televizní stanice CNN, snídaně u Tiffanyho již nebude pouze záležitostí stejnojmenné knihy Trumana Capoteho, případně kultovního filmu s Audrey Hepburn a Georgem Peppardem. Luxusní klenotnictví totiž otevřelo v New Yorku svou první restauraci.

Restaurace pojmenovaná Blue Box Café se nachází v budově hlavní pobočky na newyorské Páté Avenue, a to v rekonstruovaném čtvrtém patře. Restaurace je ve firemních barvách, rovnajících se pastelově modré. Zákazníci si budou moci objednat rovněž snídani u Tiffanyho, kterou v již zmiňovaném filmu proslavila herečka Audrey Hepburn.

Přestože je značka Tiffany založená v roce 1837 považována za symbol luxusu, čemuž z logiky věci odpovídají i cenové relace šperků, návštěva restaurace nikoho nezruinuje. Snídaňové menu nabízí za v přepočtu 638 korun čaj, kávu, croissant s nutellou, medové máslo, marmeládu a sezónní ovoce. Dále nechybí uzený losos, pečivo, míchaná vejce či vafle, pro vegany je připraven avokádový toast. Oběd za 857 korun zahrnuje předkrm a hlavní jídlo. V nabídce je například humr s grepovým či makovým dresinkem, kaviárem a šťouchanými brambory. Odpolední čaj stojí 1 100,- korun, kromě čaje Belllocq je k dispozici velký výběr sendvičů a pečiva. Espresso vyjde na 110,- Kč, čokoládový dort na 250,- korun.    

Jak informoval list New York Times, restaurace byla otevřena s cílem oslovit mileniály, tedy lidi, kteří dosáhli plnoletosti na přelomu tisíciletí. Těmto, byť  se dobrovolnosti a vkusu meze nekladou, je pak určena současné kolekce Tiffany s názvem HardWear, která vznikla ve spolupráci s popovou hvězdou Lady Gaga.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 19.11.2017

New York Tiffany Audrey Hepburn Blue Box Café

Další články