S Bruce Willisem odchází miliardy dolarů

Jednou z nejvýznamnějších kulturních událostí na poli kultury je bezpochyby oznámení rodiny Bruce Willise (1955) ohledně konce herecké kariéry jednoho z nejcharizmatičtějších akčních hrdinů. Příčinou je nemoc afázie ovlivňující jeho kognitivní schopnosti.

Charismatický herec pobýval pracovně také v Česku, v roce 2001 natáčel v barrandovských studiích a středočeském městě Milovice film Hartova válka. Mimochodem, jeho společníkem při natáčení, ale také bujarých mejdanech, byl v té době nepříliš známý, leč dnes hvězdný Colin Farrell, kterého si někteří novináři pletli s bodyguardem. Zajímavý příběh po komerční stránce nedopadl podle očekávání, když vydělal pouhých 32 milionů dolarů. V případě Bruce Willise je termín „pouhých“ zcela oprávněný, jeho snímky se totiž většinou rovnaly fungující továrně na peníze - každý z deseti nejziskovějších filmů zaznamenal hrubý obrat přes 200 milionů dolarů.     

Vůbec nejvíce potěšil producenty psychologický horor Šestý smysl (1999). Příběh psychologa Malcolma Crowa, řešícího trauma v podobě bývalého pacienta, který se ho pokusil zastřelit, aby posléze obrátil zbraň proti sobě, vygeneroval 672 806 292 dolarů. Na druhém místě je příběh Brucem Willisem vedené party astronautů, kteří s nasazením života umístí v extrémních podmínkách do nitra asteroidu hrozícího zničit Zemi, jadernou nálož, dobrodružné sci-fi Armagedon, vydělalo 554 600 000 dolarů. Na třetím místě je Smrtonosná past 4.0 (328 288 147 dolarů), ve kterém má opravdu drsný policista John McLane nejdříve problém s dcerou Lucy a poté s partou zabijáků, kteří prahnou po likvidaci hackera Matta Ferella.

Vzhledem ke v předchozím odstavci uvedenému, se nelze divit faktu, že Bruce Willis odchází podle serveru marca.com do důchodu s 250 miliony dolarů. Z toho mu ovšem rovnou stovku milionů vydělal Šestý smysl - zároveň se jedná o nejvyšší honorář za jeden film v historii filmu. 

Další články