Roger Federer má namířeno mezi dolarové miliardáře

Přestože švýcarský tenista vyhrál poslední turnaj kategorie Grand Slam v roce 2017 (Wimbledon) a na Australian Open byl doslova odstřelen z kurtu Novakem Djokovičem, o ekonomickou budoucnost svou a svých bližních se nemusí obávat.

Podle britského listu The Sun, lze totiž s pravděpodobností hraničící s jistotou říci, že ještě letos se stane Roger Federer členem exkluzivního klubu sportovců, kteří inkasovali miliardu dolarů. Jeho členy jsou zatím basketbalista Michael Jordan, golfista Tiger Woods a boxer Floyd Mayweather.

Zatímco však Money Floyd postavil základy svého finančního impéria jako jediný na ryze sportovních výkonech, Roger Federer dá miliardu dolarů dohromady především díky vydatné přízni sponzorů. Pravda, 129 milionů dolarů vydělaných během přebohaté tenisové kariéry není vůbec málo, Mayweather ovšem přišel ke stejné částce v průběhu jediného zápasu, ve kterém byl jeho poraženým soupeřem Filipínec Manny Pacquiao. 

Na druhou stranu je ale Federer, stejně jako Michael Jordan, vzorem sportovní ctnosti. A za tu jsou ochotni sponzoři jako Nike, Rolex, Credit Suisse, Mercedes Benz či Uniqlo, patřičně zaplatit. Podle propočtů magazínu Forbes tak vítěz dvaceti turnajů kategorie Grand Slam (Australian Open, French Open, Wimbledon a US Open) vydělal doposud přes 900 milionů dolarů. Sponzorské smlouvy uzavřené pro letošní rok pak mají hodnotu 93,4 milionu dolarů. A protože Roger Federer nepochybně vydělá nějaký ten dolar rovněž na kurtech, může na konci roku poslat Michaelovi, Tigerovi a Floydovi SMS ve smyslu: Chlapci, tak mě tady máte.  

Další články