Quarterback „šéfů“ uzavřel kontrakt za 503 milionů dolarů

V únoru dovedl jako MVP svůj tým Kansas City Chieefs ve finále Super Bowl k překvapivému vítězství 31:20 nad San Francisco 49ers. Na začátku července pak Patrick Mahomes (1995) podepsal nejhodnotnější kontrakt v historii světového sportu. 

Ještě stále mladíček tak má jasno v tom, že si během deseti let vydělá 503 milionů dolarů. Kromě toho obsahuje jeho smlouva pojištění proti zranění v hodnotě 140 milionů dolarů a klauzuli ohledně neprodejnosti. Přestože se jedná o kontrakt z kategorie astronomických, vsadili šéfové z Kansasu na skutečnost, že quarterbackové zrají jako víno, nezpochybnitelným důkazem čehož je například Tom Brady (1977).  

„Od okamžiku, kdy se Patrick připojil k našemu týmu, bylo zřejmé, že přišel velký hráč. Do naší hry přinesl dynamiku, mimořádný přehled a efektivitu. Kromě toho se stal váženou součástí místní komunity,“ prohlásil na adresu quarterbacka, který dovedl „šéfy“ k prvnímu Super Bowlu po padesáti letech, předseda představenstva Clark Hunt. 

Spokojený musel být nepochybně i hlavní aktér transakce snů. Až doposud se totiž „musel“ Patrick spokojit s roční gáží 27,6 milionu dolarů, letos si takřka o 100% polepšil. Jak informovala televizní stanice ESPN, v sezónách 2021 – 23 obdrží čtyřiadvacetiletý bourák v podpisových bonusech 83 milionů dolarů. Zároveň se jedná o největší kontrakt v historii sportu, za které se až doposud těšil baseballista Mike Trout (1991) z celku Los Angeles. Aktuálně asi nejlepší hráč světa, jehož účast v letošním ročníku MBL je ovšem na vážkách, podepsal v březnu 2019 desetiletý kontrakt na 426,5 milionu dolarů.   

Další články