Pracovali zadarmo, přesto vydělali stovky milionů dolarů

O kom je řeč? Přece o oblíbené dceři bývalého amerického prezidenta Ivance Trump a jeho zeťákovi Jaredu Kushnerovi. Přestože se manželé v okamžiku, kdy nastoupili do služeb Donalda Trumpa zřekli výplaty, nastřádali během služby Bílému domu řádný balík.

Hned na úvod je ovšem nutno uvést, že text mapující rodinné poměry Ivanky a Jareda vyšel na internetovém serveru South China Morning Post, jehož majitele nelze podezírat z přehnané náklonnosti k osobě ex prezidenta Trumpa. Podle zasvěcených ovšem v tomto případě platí, že na každém šprochu je docela dost pravdy. Na tom, že pár vydělal v letech 2017 – 2020 v titulku zmiňovanou částku, se shodne i organizace Citizens For Ethics se sídlem ve Washingtonu. 

Zároveň je ovšem nutno říct, že kvalifikované odhady výdělků mají značný rozptyl, manželé si v uvedeném období přišli na částku mezi 172 – 640 miliony dolarů. V roce 2017 měl pár vydělat 82 – 222 mil. USD, v následujících letech se pak jednalo o 28 – 135 mil. USD, 36 – 156 mil. USD. Loni se částka pohybovala v rozmezí 23,8 – 120 mil. USD. 

Ivanka vydělávala velmi slušně spoluvlastnictvím hotelové sítě Trump ve Washingtonu. Stěžovat si pak rovněž nemohla na příjmy, které inkasovala jako majitelka vlastní oděvní značky, jen v roce 2017 se mělo jednat o 13 milionů dolarů. V roce 2018 brala 289 300 USD jako zálohu na budoucí knihu s názvem: Women Who Work: Rewriting the Rules Ford Success. Nemalé peníze přišly rovněž z investic do penzijního fondu Screen Actors Guild. 

Jared Kushner má s bratrem Joshuou společný byznys spojený s prodejem automobilů, díky daňovým úlevám se oba mohli těšit ze zisku v řádech desítek milionů dolarů. A což teprve developerská společnost založená otcem Charlesem, která jen v roce 2017 posílila Jaredovo konto o 70 milionů USD.  

Další články