Peníze kazí mladé lidi…

A zvláště pak vlastní děti! Této zásady se drží například jedni z nejbohatších obyvatel planety Warren Buffett, Bill Gates a Mark Zuckerberg. Nebo nedávný oslavenec Sting či odcházející James Bond Daniel Craig. 

Mezi rodiče skrblíky se zařadil i úspěšný moderátor televizní stanice CNN Anderson Cooper, jehož majetek je odhadován na 200 milionů dolarů. Moderátor vysoce sledované show Anderson Cooper 360 stupňů ví o čem hovoří, neboť je členem přebohaté rodiny Vanderbiltů. Přesto mu jeho matka Gloria zaplatila vysokoškolské vzdělání a posléze synkovi sdělila, ať se o obživu stará sám. Pravda, nakonec zdědil 1,5 milionů dolarů. Vzhledem k rodinnému majetku je to ovšem stejné, jako když majitel prosperující pekárny zanechá každému z potomků rohlík. 

„Nevěřím v to, že dávat dětem jen tak obrovský majetek je správné. Peníze mě nezajímají a syn nemůže čekat, že dostane spoustu zlata,“ pravil moderátor u příležitosti vydání knihy Vanderbilt: Vzestup a pád americké dynastie. „Nikdy jsem to nebral tak, že jsem se narodil do bohaté rodiny a matčiny peníze jsou automaticky také moje. Byl jsem vychován v tom smyslu, že se o sebe musím postarat sám,“ řekl Anderson Cooper v rozhovoru pro Daily Mail. 

Podle investiční a poradenské společnosti Mootley Fool hned 68 % jedinců kategorie HNW neboli High – net – worth individual je rozhodnuto podmínit dědictví splněním konkrétních podmínek a 56 % boháčů zastává názor, že příliš velké zaopatření potomků rovná se začátku konce rodinné dynastie, neboť vede k lenosti a ztrátě ambicí zaopatřených. 

Další články