Ochrana Zuckerberga vyšla Facebook na 63 milionů USD

Alespoň to tvrdí americká komise pro cenné papíry, jejíž úředníci vyčíslili na základě dodaných podkladů denní náklady na ochranu bosse sociální sítě na 63 000 dolarů.

Vysvětlení mimořádných bezpečnostních výdajů se ovšem jeví jako vcelku srozumitelné. Byla pandemie, Mark Zuckerberg proto cestoval hodně s rodinou. Mimořádné bezpečnostní náklady si vyžádaly i prezidentské volby a dění s nimi spojené. Navíc rostly ceny v oblasti zabezpečovacích zařízení jeho nemovitostí, přičemž s jejich ochranou musí být spojeny astronomické náklady. Miliardář totiž vlastní například dům v Palo Alto za sedm milionů dolarů, v jehož okolí nakoupil za účelem většího soukromí pozemky za 30 milionů dolarů. Na rovnou stovku milionů dolarů pak zakladatele Facebooku vyšel nákup pozemků na havajském ostrově Kuai.  

Jak docela humorné se pak jeví vysvětlení, že si Mark Zuckerberg nemohl ochranu platit ze svého, neboť  firmě věnuje svůj čas a energii za roční plat jeden dolar. Jak totiž uvedl magazín Forbes, patří mladík mezi multimiliardáři do kategorie těch boháčů, kteří díky růstu akcií na pandemii řádně vydělali. Aktuálně kontroluje Mark Zuckerberg majetek v hodnotě 97 miliard dolarů, což je o 43 miliard USD více, než na začátku loňského roku. Celkově je v žebříčku nejbohatších obyvatel planety pátý, na šestého Warrena Buffetta má náskok jedné miliardy dolarů. 

Další články