Nejdražší tenisová raketa stojí 1,3 milionů dolarů

A nepořídí si ji ani Novak Djokovič, který absolvoval bez prohry nedávný Turnaj mistrů, ze kterého si odnesl nejvyšší odměnu v historii 4 740 300 dolarů a zároveň se stal prvním tenistou, který vydělal na kurtech přes 160 milionů dolarů.

Raketu totiž může získat pouze dívka či žena, účastnice turnaje BNP Paribas Fortis Diamond Games. Vzhledem k tomu, že se turnaj hraje v Antverpách a belgický přístav patří mezi největší zpracovatele drahokamů, navíc je město sídlem proslulé diamantové burzy, se nelze divit tomu, že raketa je osázená 1700 diamanty v hodnotě 1,31 milionů dolarů. Pořadatelé pak rozhodli o tom, že trofej definitivně získá tenistka, která jako první vyhraje během pěti let tři ročníky, což dokázala v únoru 2007 francouzská hráčka Amélie Mauresmová, když k nelibosti pořadatelů a diváků zdolala domácí hvězdu Kim Klijstersovou. K stále nejdražší raketě na světě mohla přibalit šek na 600 000 dolarů a prémii 88 000 USD. 

Následuje raketa Wilson, se kterou se tenisová legenda Billie Jean Kingová rozhodla změřit v září 1973 změřit své síly v „Battle of the Sexes,“ s bývalou mužskou světovou jedničkou Bobby Riggsem. Pravda, mužskému zástupci bylo v té době 55 let, přesto je jeho prohra 4:6, 3:6, 3:6 s o 26 let mladší Billie Jean považována za jeden z milníků v historii světové tenisu. Zápas konaný v Houstonu sledovalo po celém světě 90 milionů fanoušků. Vítězná raketa se posléze vydražila za 125 000 dolarů, celý výtěžek šel na konto nadace Women´s Sports Foundation. 

Třetí nejdražší raketa je opět z produkce Wilson, jejím majitelem byl Roger Federer. Pravda, finále French Open 2011 prohrál s pařížským fantomem Rafaelem Nadalem, podle expertů ovšem podal na antuce takřka nadlidský výkon. Anonymní kupec zaplatil za Federerovo pracovní náčiní 55 000 dolarů.     

Další články