Nejbohatší hudebník světa Jay – Z letos vydělal 1,1 miliardy

Jedním z největších hudebních počinů letošního roku je album legendárních Rolling Stones, v jehož vydání po osmnáctileté odmlce už asi nikdo moc nevěřil. Album veteránů, kteří se drží 60 let na vrcholu, disponuje podle kritiků nebývalou energií, kterou by Stones mohly závidět i o generaci mladší kapely.

Na druhou stranu platí, že také v populární muzice jsou peníze až na prvním místě, při pohledu na celoživotní výdělky mohou rockoví veteráni jen závidět podstatně mladším kolegům. Ne snad, že by vůdčí tandem Mick Jagger – Keith Richards třel bídu, či snad dokonce nouzi, každopádně majetek v hodnotě 550 milionů dolarů a 500 milionů je řadí podle Forbesu ve společnosti nejbohatších muzikantů světa až na 16. a 19. místo.

První příčku drží tradičně Shawn Corey Cartner, mnohem známější jako Jay-Z. Držitel 24 cen Grammy vydělal první miliardu dolarů v roce 2019 a od té doby jeho majetek roste. Podle Forbes činí k letošku jeho finanční aktiva 2,5 miliardy dolarů, když během jediného roku navýšil své jmění o 1,1 miliardy USD. Čest staré gardy hají s majetkem 1,2 miliardy USD třetí Paul McCartney, ve srovnání s loňskem se jedná o navýšení o 200 milionů dolarů. 

V nejbohatší desítce muzikantů jsou čtyři ženy, hudební byznys je tedy genderově vcelku vyvážený. Druhé místo bere s částkou 1,4 miliardy dolarů Rihanna. Atraktivní dámě, která má na svém kontě prodaných 250 milionů alb se ovšem letos moc nedařilo, ve srovnání s loňskem přišla o 300 milionů dolarů. Naopak velmi dobře si vedla sedmá, Taylor Swift, kterou každý měsíc poslouchá na Spotify 100 milionů fanoušků. Během posledních dvanácti měsíců si celkově polepšila o 170 milionů dolarů, hodnota jejího majetku činí 740 milionů USD. Madona z pozice nejprodávanější zpěvačky historie vydělala 5 milionů dolarů, celkem kontroluje 580 mega. O 30 milionů USD méně má zatím Beyoncé, navýšení konta o 90 milionů dolarů ale určitě potěšilo.    

Další články