Na předávání Oscarů se bude pít šampaňské od Brada Pitta

Neděle 12. březen se nejen ve světě filmu ponese ve znamení předávání nejcennějších filmových ocenění, které symbolizují sošky zvané Oskar. Zatímco loni dodal bublinky jeden z nejslavnějších výrobců Piper – Heidsieck, letos se bude o dobrou náladu starat růžové šampaňského z vinic a sklepů, jejichž majitelem je dvojnásobný držitel ceny Brad Pitt. 

V případě hercova Fleur de Miraval se jedná o první a zatím jediné vinařství specializované výhradně na růžové šampaňské. Brad Pitt si vinice pořídil v roce 2008 spolu s tehdejší manželkou Angelinou Jolie, jeho ex ovšem svůj podíl prodala o osm let později poté, co podala návrh na rozvod. Brad pak oslovil za účelem spolupráce známou vinařskou rodinu Perrinů a jak vidno, chuťové pohárky laskající věc se podařila. Po čase se přidali manželé Péterovi, jejichž rodina hospodaří na vinicích regionu Champagne po šest generací.

Vzniklé uskupení P + P + P začalo v roce 2015 pracovat na doposud neobvyklém růžovém šampaňském, výsledek představili po pěti letech v podobě Fleur de Miraval Exclusivement Rosé, k jehož výrobě bylo použilo staré metody saignée. Při postupu zvaném „krvácení“ se hrozny nelisují, víno se vyrábí pouze ze šťávy, která z nich vytéká samotokem, působením jejich vlastní váhy. Z 75 % se jedná o šampaňské ze zralých hroznů Chardonnay a 25 % mladých hroznů Pinot Noir. Cena se pohybuje kolem 400 dolarů za standardní láhev.    

Další články