Midleton Distillery namíchala láhev single malt whisky

V březnu se slaví den svatého Patrika, což se zároveň rovná oslavě irské whiskey. Nejslavnější irská palírna Jameson se proto rozhodla namíchat jedinou láhev Midleton Very Rare, neboť kromě výše uvedeného svátku letos značka slaví čtyřicet let od uvedení na trh.

V destilerii, která se nachází poblíž irského města Cork, se pálí značky Jameson, Redbrreast a Green Spot. Na přípravu narozeninové whiskey dohlíží v pořadí třetí mistr destilátor Kevin O´Gorman, který se rozhodl pro směs single grain a single pot still whiskey. V případě single grain se jedná o whisky vyrobenou kontinuální destilací v jedné palírně, přičemž převažujícími surovinami pro její výrobu jsou nesladový ječmen a další nesladové nebo sladové obiloviny. Irská single pot still whiskey v sobě má kromě sladu rovněž surový ječmen z jediné palírny, pot still rovná se použití kotlíkové metody. 

Jak uvádí americký server robbreport, stanovil si mistr destilátor za cíl whiskey kombinující v chuti koření, zralé ovoce, k tomu tóny vanilky a čokolády. K realizaci bohulibého záměru využil whiskey z uplynulých čtyřiceti letech, přičemž se rovnoměrně dostalo na každý ročník. K výsledné směsi přidal pot still, z roku 1984, která je dílem O´Gormanova předchůdce Barry Crocketta. „Midleton Very Rare je whiskey z kategorie nenapodobitelných, proto má svůj vlastní NFT,“ dodal Kevin  O´Gorman na adresu svého mistrovského díla za v přepočtu 2 783 000 korun. 

Další články