Kráva Posh Spice za všechny peníze…

Pravda, titulek je lehce zavádějící, na druhou stranu 356 109 dolarů rovná se bezkonkurenčně nejvyšší částce, jaká byla kdy vyplacena za krávu. Pro ilustraci, na stejnou cenu vyjde například Lamborghini Aventador, případně Ferrari 812.

Kráva, jejímž jménem se kdysi honosila zpěvačka Spice Girls, manželka slavného fotbalisty a úspěšná módní návrhářka Victoria Beckham, vyšla nového majitele na dvojnásobek částky, kterou zaplatili v roce 2013 za krávu Glenrock Illusion. Aukce skotu probíhala v anglickém městě Carlisle, světová rekordmanka pochází z farmy Lodge Hill Farm. „Bylo to ohromné, jednalo se o opravdu neskutečný zážitek. Průběh dražby jsme sledovali se zatajeným dechem, ani v nejodvážnějších snech jsme nečekali takovou cenu,“ uvedla chovatelka nejdražší krávy světa, sedmapadesátiletá Christine Williams, které se dostalo gratulací z celého světa. Nutno říci, že na ceně se podepsal rodokmen, Posh Spice je totiž potomkem Ginger Spice, šampiónky věhlasné výstavy Balmoral.

Pro srovnání, nejdražší pes loňského roku sibiřský Samojed, neboli akční, leč zároveň usměvavý klaun, vyjde na 14 000 dolarů. Nejdražší kočkou světa je Ashera Cat, jejíž cena může dosáhnout až 125 000 USD. Chceme-li Posh Spice srovnávat s váhově srovnatelným zvířetem, nabízí se tažný kůň. Tím nejdražším je od roku 2003 s cenou 112 500 dolarů hřebec McIlrath´s Captain Jim. Závodní koně jsou z pochopitelných důvodů někde jinde, cena nejdražšího Peguase se vyšplhala na 70 milionů dolarů.       

Další články