Kobereček na záchodové prkénko vydražen za 1 152 dolarů

Zároveň se jedná o světový rekord, přičemž s pravděpodobností hraničící s jistotou můžeme říci, že novým majitelem nejdražšího koberečku svého druhu je sveřepý fanoušek jednoho z nejslavnějších bandů všech dob, The Rolling Stones.

Kobereček s logem vyplazeného jazyka, byl totiž po desetiletí nedílnou součástí místnosti, do které chodí i císař pán sám, jednoho z muzikantů slavné kapely, baskytaristy Billa Wymana (1936). Hudebník, skladatel, spisovatel, fotograf a filmový producent nastoupil ke Stones těsně po založení skupiny v roce 1962, když nahradil Dicka Taylora. Přestože se prakticky o veškerou tvorbu starala dvojice Mick Jagger – Keith Richards, je Bill Wyman autorem nesmrtelného hitu „Honky Tonk Woman.“ Kapelu opustil po třech desetiletích v roce 1993, na jeho místo přišel „neplnohodnotný“ člen Darryl Jones. Bill si s The Rolling Stones zahrál jako host v roce 2012, o rok později se nechal slyšet ve smyslu, že o návrat do kapely, byť  jako plnohodnotný člen, nemá sebemenší zájem.

Přes tuto skutečnost na Billa, který pojal v roce 1989 ve svých 52 letech za choť  osmnáctiletou Mandy Smith, fanoušci „valících se kamenů,“ nikterak nezanevřeli. Během aukce se totiž vydražilo několik stovek položek pocházejících z jeho archivu, nechyběly nástroje, kostýmy či osobní věci. Přes před čtyřmi lety diagnostikovanou rakovinu prostaty stále aktivní muzikant tak navázal například na frontmana Stones Micka Jaggera, jehož vlasy prodala jeho ex Chrissie Shrimpton v létě 2013 za v přepočtu 60 000 korun.

Další články