Když hvězdy „poroučejí“ vzduchu a vodě

Celebrity to nemají snadné, nelze se proto divit tomu, že si čas od času udělají za v potu tváře vydělané peníze radost. A nemusí se přitom rozhodně držet při zdi! Luxury Guru nabízí několik příkladů.

Herci

Jmění herečky Angeliny Jolie se odhaduje na 100 milionů dolarů, částka 650 000 dolarů, kterou investovala do malého letadla Cirrus SR22 se tak jeví jako zcela zanedbatelná. Zvláště, když Angie vlastní pilotní licenci. Cestování vzduchem propadl rovněž Clint Eastwood. Drsný Harry, který se podle posledních informací nerozešel zrovna v dobrém s Hollywoodem je vlastníkem helikoptéry AStar Aerospatiele za 1,5 milionu dolarů. Ani čtyřnásobný držitel Oscara za filmy Nesmiřitelní (1992) a Million Dolar Baby (2004) nemá s cenou problém, hodnota jeho majetku se totiž odhaduje na 375 milionů dolarů. Stejně, jako Angelina Jolie, se obejde bez pilota. 

Rock + pop 

To zpěvák frontman U2 a mírový aktivista Bono Vox zatím nastřádal více peněz, než Angeline Jolie a Clint Eastwood dohromady – 700 milionů dolarů. Proto si mohl dovolit koupě luxusní jachty Kingdom Come, která vyšla na 22 milionů dolarů.  Kouzlu jachet propadl vedle Bona i famózní kytarista Eric Clapton (300 mil. dolarů).  Muž zvaný Slow Hand je majitelem jachty Va Bene za 12 milionů dolarů.

Oba hvězdní rockeři ovšem nemají na „popíky“. Nejbohatší pár šoubyznysu Beyonce – Jay Z vydělal doposud 1,4 miliardy dolarů - 70 milionů USD za jachtu Galactica Star jim proto neudělalo díru do rozpočtu. 

Film 

Všichni výše jmenovaní však mohou pouze tiše závidět Stevenu Spielbergovi. Režisér doposud vydělal 3,7 miliardy dolarů. Za necelých 5% svého majetku si pak v roce 2015 udělal radost, když si za 148 milionů dolarů pořídil jachtu The Seven Seas.      

Další články