Kam za luxusem? Přece do Londýna!

Platí to zejména pro turisty z USA, dolar totiž vůči britské libře v důsledku nástupu čtvrtého premiéra od roku 2016 rovnající se největšímu snížení daní za posledních padesát let, které prakticky srovnalo hodnotu obou měn, rekordně posílil. Na konci září se tak 1 libra prodávala za 1,03 dolaru USD.

A může být ještě lépe. Britská vláda totiž plánuje vracet kvůli oživení byznysu zahraničním turistům DPH. Pokud se tak opravdu stane, ve srovnání s USA pořídí tamní turisté v Anglii luxusní hodinky o více než 30 % lacinější.  Takže například zatímco v USA stojí ocelové hodinky Rolex GMT – Master II 11 289 dolarů, v Anglii vyjdou na 9 293 USD. Ocelové Rolex DateJust Oyster se pak dají v Londýně pořídit levněji o nikoli zanedbatelných 2 800 dolarů.

Americký server robbreport.com přišel se zajímavým výpočtem dokumentujícím aktuální situaci. Například zlatý model Rolex Cosmograph Dayota je v britské metropoli o 10 000 dolarů lacinější, než v New Yorku. Vzhledem k tomu, že zpáteční letenka v první třídě vyjde na 8 000 dolarů a noc v luxusním hotelu Bulgari London stojí 1 000 dolarů, vyplatí se zaletět do Londýna první třídou, koupit hodinky, přespat v luxusním hotelu a užít si obou letů. To vše s hodně dobrým pocitem z toho, že přes veškeré výdaje člověk tisíc dolarů ušetřil.

V Londýně se ovšem nevyplatí nakupovat pouze hodinky. Zatímco v červnu patřila čtyřlitrová láhev whisky Suntory Gold za 1 950 liber do kategorie těžce prodejného zboží, dnes hlásí prodejci vyprodáno. Totéž platí pro šampaňské, zatímco luxusní londýnská krejčovství musí do Vánoc odmítat objednávky, touha po čtyřech oblecích najednou není neobvyklá.

Další články