Jay – Z slavil kulatiny koňakem za 5 000 dolarů

Ani skutečnost, že nejbohatším rapperem je letos Kaney West, nezabránila na začátku prosince Shawnu Carterovi, kterého zná svět pod uměleckým jménem Jay – Z, v oslavě padesátých narozenin. Dolarový miliardář pojal oslavy vskutku stylově a velkolepě. 

Manžel Beyonce totiž na akci představil novou, limitovanou edici koňaku Hova D ´Ussé Cognac 1969, přičemž první luxusní karafy dodala společnost Bacardi. Lahodný a ušlechtilý obsah z kategorie Anniversaire pochází ze 100% z hroznů regionu Grande Champagne a v roce 1969 byl uložen na půl století do sklepů Chateau Cognac ve Francii.  Jak informoval server Robb Report, přestože je D´Usseé znám především díky koňakům z kategorie VSOP a XO, v tomto případě se jedná o premiérový koňak z kategorie „single barel“.

„Má jedinečnou vůni,“ charakterizuje lahodný destilát sklepmistr Michel Casavecchia poukazujíc na skutečnost, že sud s tekutým skvostem objevil právě Jay-Z. K tomu jasně zlatá barva, bohaté aroma lískových ořechů a kandovaného jablka.

Vzhledem dlouhému procesu odpařování „dodal“ sud obsah do 150 – 200 karaf. Prvních padesát z nich si vzal na své narozeniny oslavenec, aby je posléze rozdal svým blízkým. Zbytek bude v prodeji přes blížící se svátky v New Yorku, cena 5 000 dolarů za láhev. Vzhledem k početné obci fanoušků a sběratelské hodnotě by neměl být s prodejem výročního koňaku sebemenší problém. 

Další články