Filmy Charlie Sheena vydělaly přes miliardu dolarů

Producent Chuck Lorre stojí za kasovními trháky jako Dva a půl chlapa, či Teorie velkého třesku, díky čemuž se v branži těší velké vážnosti a maximálnímu možnému vlivu. Proto, když před 12 lety přerostly hvězdné manýry hvězdy prvního sitcomu Charlie Sheena přiživované drogami a alkoholem únosnou míru, dostal herec padáka a role hlavní hvězdy byla svěřena Ashtonu Kutcherovi.

Charlie nesl vyhazov velmi těžce, následoval soudní spor a zdálo se, že možná spolupráce dvojice Lorre – Sheen je zcela vyloučená. Leč, i v tomto případě platí, že by se nikdy nemělo říkat nikdy a oba pánové se dohodli na spolupráci na novém producentově počinu How To Be a Bookie z prostředí hazardních hráčů. 

Přes veškeré peripetie z minulosti se jedná o logický krok, neboť kšeft není o sentimentu a starých křivdách, ale o penězích. Realita je přitom taková, že podle Hollywood Reporter vydělalo deset finančně nejúspěšnějších filmů Charlie Sheena celkem dolarů 1,079 miliardy dolarů a v minulosti silně problematický herec je proto zárukou kasovního úspěchu.  

Nejziskovějším snímkem Charlie Sheena, do první desítky se kupodivu nevešel oscarový film režiséra Olivera Stonea Wall Street (1987), je Scary Movie 4 (178,7 mil. USD), ve které si Charlie zahrál bezradného a zároveň zábavného Toma Logana. Následují povedená parodie na Top Gun, Žhavé výstřely (176,2 mil. USD) a Scary Movie 3 (155,2 mil. USD). Součástí nejvýdělečnější desítky jsou dále Četa (137,9 mil. USD), Žhavé výstřely 2 (133,4 mil. USD), Scary Movie V (78,6 mil. USD), Volný Den Ferrise Buellera (70,1 mil. USD), Tři mušketýři (53,6 mil. USD), Major League (49,7 mil. USD), Young Guns (44,7 mil. USD). 

Další články