Dres Lebrona Jamese vydražen za rekordních 187 500 dolarů

Přestože měl jeden z nejlepších basketbalistů historie o svém aktuálním angažmá v Los Angeles Lakers původně asi jiné představy, zůstává marketingovou jistotou. Naposled se o tom přesvědčili i organizátoři Golden Auctions.

Dres toho času spíše herně strádajícího Lebrona Jamese se totiž vydražil za rekordních 187 500 dolarů. Hrdina z Clevelandu a Miami pak porazil v souboji na dálku Michaela Jordana, jehož dres šel před lety do světa za 173 240 dolarů.

V této souvislosti ovšem nesmíme opomenout, že zatímco v případě nejbohatšího sportovce světa všech dob, Michal Jordan zatím jako jediný překonal hranici jedné miliardy dolarů, se dražil dres Chicago Bulls, vsadili v případě Lebrona Jamese organizátoři aukce na dres z časů středoškolského basketu. Anonymní majitel totiž za částku cca 4,3 milionu korun získal dres, ve kterém Lebron hájil barvy střední školy St. Vincent – St. Mary v Ohiu. Na konečné ceně se pak podepsala rovněž skutečnost, že se jednalo o dres, ve kterém v té době talentovaný basketbalista pózoval v roce 2002 - fotografie se pak objevila na obálce magazínu Sport Illustrated. V rozhovoru si tehdy slavný středoškolák postěžoval na to, že na rozdíl od tenistů či hráčů golfu nemůže vydělávat od svých sedmnácti let. Zároveň ovšem dodal, že je mu mezi kamarády dobře a nemá proto kam spěchat. Jak ukázala následná kariéra – dva tituly NBA s Miami Heat, jeden z Cleveland Cavaliers, čtyřnásobné ocenění MVP roku, titul mistra světa i olympijského šampiona, v případě Lebrona Jamese platilo, že kdo si počká, ten se velkých úspěchů dočká. 

Další články