Dražba míčku Tigera Woodse, odhadovaná cena 50 000 USD

Vzhledem k předpokládané částce se pochopitelně nejedná o obyčejný míček, ale o míček, kterým podle mnohých nejlepší golfista historie zahrál hned na svém prvním turnaji PGA Tour hole-in one. Pořadatelé z Heritage Auctions očekávají, že se o cennou relikvii svede lítý boj.

Na výši finančního ohodnocení míčku se podle expertů v nemalé míře projevuje skutečnost, že ačkoli Tiger Woods za posledních šestadvacet let vyhrál 82 turnajů PGA a 15 majorů, poté předvedl podobný kousek pouze na dvou turnajích. „Jeho výkon na prvním turnaji je stěží s něčím srovnatelný. Je sice těžké dát homerun nebo touchdown, k oběma akcím ovšem dochází přece jen podstatně častěji, než je tomu v případě hole – in – one,“ konstatoval ředitel sportovní sekce Heritage Auctions Chris Nerat. 

Kromě toho je s míčkem spojený zajímavý příběh. Jeho vlastníkem je po dobu šestadvaceti let Bob Gustin, který Tigerův první turnaj Milwaukee Open navštívil spolu se svým švagrem Davidem Beckem. Spolu s dalšími diváky přesvědčili Woodse, aby poté, co zahrál hole – in – one na čtrnácté jamce, hodil míček fanouškům. Stalo se a Bob se stal  s přispěním švagra jeho šťastným majitelem. Navíc ředitel turnaje zařídil, aby nováček Tiger míček šťastnému majiteli podepsal, čímž znásobil jeho hodnotu. 

Bob je připraven se o zisk s dražby podělit právě se svým švagrem. „Míček se od něj vlastně ke mně odrazil od jeho těla, takže si peněz užijeme spolu,“ pravil. 

Další články