David Bowie podlehl rakovině

David Bowie, tři dny po svých 69. narozeninách, ke kterým vydal 29. album Blackstar, podlehl rakovině. „Při poslechu geniálního Bowieho popu jsem vyrůstal. Byl mistrem vynalézavosti a stále to dělal velmi dobře. Je to velká ztráta,“ prohlásil britský premiér David Cameron.

„David Bowie po 18 měsících statečného boje s rakovinou dnes zemřel, pokojně, obklopen svou rodinou,“ bylo uvedeno v oficiálním prohlášení, které následně potvrdil jeho syn, filmový režisér Duncan Jones.

David Bowie byl zpěvákem, hercem, skladatelem i producentem. Byl považován za průkopníka nových hudebních trendů a svou tvorbou rock a pop za posledních 50 let nesmazatelně ovlivnil. Jeho smrt zasáhla obrovské množství lidí napříč celý světem. Lítost a úctu vyjádřila vedle jeho kolegů a fanoušků i řada politiků a slavných osobností. „Vzpomínám si, jak jsem v 70. letech poslouchal jeho písně pořád dokola. Vždy jsem oceňoval, co dělal, jaký byl a jaký měl vliv. Mimořádný člověk,“ uvedl arcibiskup z Canterbury Justin Welby.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 11.1.2016

David Bowie

Další články