Conor McGregor nejlépe vydělávajícím sportovcem roku

Alespoň to tvrdí žebříček, který každý rok sestavuje magazín Forbes. Hvězda UFC, ačkoli byla v posledním zápase bita, či spíše rozkopána Dustinem Poirierem, vydělala během posledních dvanácti měsíců 180 milionů dolarů.

Hned na úvod je ovšem nutno říci, že stejně, jako svého času jeho předchůdci na postu nejbohatšího sportovce světa Roger Federer a Tiger Woods, ani Conor McGregor nevděčí za své finanční ohodnocení výkonům v kleci. Drtivá většina jeho příjmů totiž pochází z prodeje většinového podílu vlastní irské whisky, Proper No. Twelwe, za který inkasoval 150 milionů dolarů. 

I v případě dalších dvou míst platí, že nejen fotbal, ale ani peníze ve sportu nemají logiku. Na druhém místě se totiž umístil ziskem 130 milionů dolarů Lionel Messi. Přitom božský Leo ani v této sezóně, stejně jako tomu bylo v loňském roce, nic nevyhraje a jeho chlebodárce FC Barcelona, odvrátila v listopadu loňského roku bankrot pouze díky dobré vůli hráčů a trenérů, kteří přistoupili na snížení mezd v celkové výši 122 milionů eur.

Stejně paradoxní je třetí místo Cristiana Ronalda. Přestože Juventus Turín ztratil po devíti letech italský titul, a navíc bojuje o holou účast v příštím ročníku Champions League, kasíroval Portugalec 120 milionů dolarů. 

Z velkých šampionů posledních dvanácti měsíců se tak mezi nejlépe placenou desítkou objevily pouze tři výjimky potvrzující pravidlo. Pátý basketbalista LeBron James, který dovedl Los Angeles Lakers po deseti letech k sedmnáctému triumfu v NBA, vydělal 96,5 milionu dolarů. Sedminásobný mistr světa F1 Lewis Hamilton bral za 82 milionů USD osmé místo, o jednu příčku za ním skončil quarterback Tom Brady z Tampa Bay Buccaneers, který k sedmému vítězství v Super Bowl přidal 76 milionů USD.  

Další články