Bugatti hlásí nový produkt, kulečníkový stůl za 300 000 USD

Fanoušci francouzské značky mají další důvod k jásotu. Poté, co si k některému z modelů slavné automobilky mohli přikoupit hodinky Chiron z produkce Jacob Co., je k dispozici karbonový kulečníkový stůl.

V tomto případě spojilo Bugatti síly se španělskou firmou Iconic Xtrem Objects, která se od roku 2007 specializuje na uhlíkové kompozity letecké kvality. Tyto také tvoří vedle aluminia se zvýšenou pevností hlavní součást luxusního stolu, jehož plátno je z anilinové kůže zpracované za použití rostlinných olejů. Kůže se vyrábí v Rakousku výhradně pro potřeby Bugatti.

Jak tvrdí vedení výrobce, kulečníkové stoly Bugatti „jsou v každém ohledu naprosto jedinečné,“ a „každá část každého stolu, byla navržena na míru.“ Na vývoji se podíleli rovněž automobiloví inženýři. Specialitou je pak gyroskopický snímač a systém automatického vyrovnání, což ocení především majitelé, kteří si stůl pořídí do své jachty. Pochopitelně by se mělo jednat o jachtu Bugatti Niniette 66 disponující silou 1 200 koní. Stůl je dodáván s tágy z karbonových vláken a stropním světlem.

S cenovkou 300 000 dolarů je tak kulečníkový stůl Bugatti třetím nejdražším. První místo bere Queen Victoria Jubilee Billiard Table za 1,5 milionu USD, následuje The History of Australia Billiard Table v hodnotě 750 000 dolarů. 

Další články