Bezpečné cíle vašich příštích cest

Cestujete rádi, leč zároveň si uvědomujete, že bezpečných míst ubývá? Pokud ano, LuxuryGURU přichází s představením nejbezpečnějších destinací planety.

Podle statistik je nejbezpečnějším městem světa hlavní město Lucemburska Lucemburk. Počet vražd je nulový, závažných trestných činů minimální. Do kategorie mimořádně bezpečných patří rovněž Dublin (0,3 vraždy na 100 000 obyvatel za rok) a Nový Zéland. Na rozdíl například od Austrálie je Nový Zéland vzdálený od jižních tropických cyklonů a není proto vystavován rozmarům počasí.

Pokud se vám nechce letět až do Tichomoří, nabízíme další bezpečné destinace. Například počet vražd na Kypru je nulový, jediné, navíc občasné nebezpečí představují kapsáři. Pakliže preferujete odlišné klima, není nad Švýcarsko, neboť  Ženeva, Curych a Bern patří dlouhodobě mezi nejbezpečnější města planety. Totéž platí pro Island, kam vězňové jezdí z fešáckých vězení připomínajících spíše nadstandardně vybavenou ubytovnu na svátky domů. Na Islandu je 700 policistů a cca 120 vězňů. Vražda je na ledovém ostrově prakticky neznámým pojmem. Stejně tak je tomu v Singapuru. Vysvětlení této skutečnosti najdeme nejspíše v drakonických postizích, mezi kterými nechybí ani trest smrti.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 13.10.2014

cestování

Další články