Bez peněz do tetovacího studia nelez!

Jak pravil kdysi dobrodruh a spisovatel Jack London: Ukažte mi muže s tetováním a já vám ukážu muže se zajímavou minulostí. S postupem času se stalo tetování rovněž záležitostí něžnější části lidstva, stačí například pohlédnout na českou tenisovou krásku Terezu Martincovou.

O špičkové tatéry je neutuchající zájem, čekací doba se proto může v případě těch nejlepších protáhnout na několik let. Na druhou stranu, jak praví hvězdná slovenská tatérka s globální působností Ivana Beláková, člověk má alespoň čas na to korigovat představu, která mohla vzniknout v návalu emocí.

Podle webu thetalko.com, který sestavil žebříček nejdražších tatérů, je světovou jedničkou Don Ed Hardy, který si za hodinu účtuje 1 500 dolarů. S majetkem 250 milionů dolarů se zároveň jedná o vůbec nejbohatšího tatéra historie. Don Ed je legenda, mimo jiné má diplom bakaláře výtvarných umění ze San Francisco Art Institute. Řemeslu se vyučil u japonského mistra Horihida. Pětasedmdesátiletý guru tetování předává zkušenosti svým žákům v Tattoo City v San Francisku. Ve spojení s módním návrhářem Christianem Audigierem vytvořil oděvní značku Ed Hardy.

Pokud se rozhodnete pro Scotta Campbella, vězte, že první hodina vyjde na 1 000 dolarů, každá další pak 200 USD. Scott se narodil v baptistické rodině, v roce 1995 ukončil Kingwood High School. Po studiu biochemie na univerzitě v Texasu se rozhodl pro stáž ve věhlasném tetovacím studiu Picture Machine. V současné době vlastní Saved Tattoo v Brooklynu a je znám dokonale propracovanými starožitnými ornamenty. Mezi jeho klienty patří Marc Jacobs, Orlando Bloom, Sting a Robert Downey Jr.

Ami James bere 500 dolarů na hodinu. Poprvé se nechal tetovat v patnácti letech a o jeho dalším profesním osudu bylo rozhodnuto. Branži se „vyučil“ v Tattoos by Lou, poté se specializoval na japonský styl. Majitel několika studií v USA se rovněž věnuje výuce svých následovníků.  

Další články