Bernard Arnault prodal svůj soukromý tryskáč

Majitel luxusního konglomerátu LVHM s majetkem v hodnotě 158 miliard dolarů, podle Forbesu třetí nejbohatší člověk na světě, odmítá nadále snášet sledování svého pohybu prostřednictvím za tímto účelem zřízenými účty I Fly Bernard a Bernard´s Airplane. 

Jak Arnault uvedl v rozhovoru pro Radio Classique, po prodeji tryskáče je konečně v klidu a leteckou přepravu řeší prostřednictvím privátních společností.  Jeho syn Antoine, který je členem představenstva LVHM a ředitelem komunikace, k tomu dodal, že tweety informující o pohybu otce, neprospívají byznysu, neboť  konkurence nespí. Díky I Fly Bernard totiž vyšlo například najevo, že si Bernard Arnault zaletěl na otočku za svým konkurentem, bossem dalšího luxusního konglomerátu Kering, Francoise Henry Pinaultem, která měla zůstat utajena.

Realita je ovšem taková, že „pronásledovatelům“ nejbohatšího Evropana jsou jeho byznysové aktivity víceméně lhostejné, své aktivity vysvětlují snahou o vylepšení životního prostředí. Podle médií totiž soukromá letadla majetných Francouzů vypustila jen v průběhu září do atmosféry 244 tun uhlíku. Také proto někteří tamní zákonodárci prosazují razantní zdanění privátních strojů. 

Bernard Arnault v tom ovšem není ani zdaleka sám. Stejným problémům čelí i nejbohatší muž světa Elon Musk, aktuálně disponující majetkem 219 miliard dolarů. Před nedávnem účet ElonJet zveřejnil informaci o tom, že majitel společností Tesla a Space X použil soukromý tryskáč na devět minut trvající let na trase San José – San Francisko.   

Další články