Ben Affleck a Matt Damon točí film o smlouvě Nike s Jordanem

Jak se shodnou snad všichni odborníci na marketing, přestože se jednalo o z dnešního hlediska spíše legrační smlouvu na 2,5 milionu dolarů na pět let, kontrakt z roku 1984 přepsal dějiny sportovního byznysu.

Zatímco totiž před nástupem nejbohatšího sportovce historie fungovala reklama na základě spojení hvězdy s konkrétním produktem, v tomto případě nekupovali lidi tenisky od Nike, ale od Michaela. „Nástup Jordanovy éry znamenal nový a propracovanější přístup v nabízení sportovců spotřebitelům,“ řekl v rozhovoru pro AP Paul Swangard, marketingový specialista z univerzity v Oregonu.

Značka Nike přitom musela svést o olympijského vítěze z Los Angeles 1984 velký souboj. Na střední škole totiž Michael preferoval Adidas, zatímco na univerzitě v Severní Karolíně hrál v teniskách Converse. Boty s „fajfkou“, které mu připomínaly lodičky se vzduchovým polštářem pod patou zpočátku nemusel - rozhodl slib giganta, že pro něj vytvoří vlastní řadu. Kromě toho, zatímco do té doby kralovala basketbalové obuvi bílá, Michael Jordan předvedl premiérově černo – červenou variantu.

Hvězdná herecká dvojice se v případě sportovního dramatu, které podle The Hollywod Reporter financují Amazon Studios a Skydance Sports, podělila o úpravy scénáře a produkci, Matt a Ben si spolu rovněž zahrají. Zatímco Matt Damon ztvární exředitele Nike Sony Vacarra, Ben Affleck bude hrát zakladatele značky Phila Knighta. Michael Jordan se ve filmu ani nemihne, neboť  jeden ze stěžejních byznysů sportovní historie Sony domlouval s rodiči.

Obě hollywoodské hvězdy spolu úspěšně spolupracovaly na oscarovém scénáři filmu Dobrý Will Hunting (1997) a loni se spolu představily ve filmu Ridley Scotta „The Last Duel“. Ben Affleck je rovněž držitelem Oscara za nejlepší režii filmu Argo (2012).

Další články