Barbie popcorn vyjde na 65 dolarů

Jedním z filmových hitů letošního léta je bezesporu snímek Barbie, který byl inspirován charakterem stejnojmenné panenky. Ke konci července Barbie vydělala v USA a zbytku světa 775 milionů dolarů, v Česku navštívilo kina za účelem zhlédnutí filmu 290 000 platících, kteří nechali v kasách 54 milionů korun.

Na Barbie mánii zareagovali i majitelé sítě amerických kin AMC, kteří nabízí za 65 dolarů kombinaci 16 centimetrů dlouhého supersportu Corvette, který řídí panenka Barbie, přičemž na přední sedadlo se vešlo ještě dvanáct kousků popcornu. A právě množství pražené kukuřice, která je součástí nejen americké filmové kultury, se stalo předmětem bouřlivých diskusí na amerických sociálních sítích. Zatímco jedna část diskutujících uváděla, že samotná panenka vyjde na 25 dolarů, takže celková cena za komplet je víceméně šílená, další nepozbyli smyslu pro sarkasmus a nemohou se dočkat toho, až si za 65 dolarů, tedy v přepočtu za 1429 korun, vychutnají svůj tucet kousků popcornu.

Nejdále zašel jeden z návštěvníků filmu, který cenu porovnal s jídelním lístkem Plaza Hotel v New Yorku, jehož úrovní luxusu odpovídají i ceny. Za 65 dolarů si lze při top obsluze koupit misku proslulé francouzské cibulačky (23 USD), těstoviny s rajčaty (20 USD) a sklenici vybraného bílého vína (19 USD). A ještě zbudou tři dolary na spropitné.

Další články