Aston Martin je zvědavý na nového Bonda

Vedle fanoušků příběhů agenta 007, čeká na nového představitele Jamese Bonda rovněž tradiční dodavatel vozů. „Když byl v roce 2005 představen Daniel Craig, byli jsme nadšeni. Skvěle se totiž hodil k novému, agresivnějšímu stylu DBS,“ říká Marek Reichman, viceprezident a šéf designu Aston Martin.

Jak člen vedení automobilky dodal, Aston Martin DBS poháněný šestilitrovým dvanáctiválcem vyrobeným v edici 300 kusů, k Bondovi v obleku dokonale ladil. „Hned po Casino Royal jsme věděli, že spojení Daniel Craig – Aston Martin, bude fungovat i v dalších snímcích,“ prozradil Mark Reichman během rozhovoru, který se uskutečnil na britském závodním okruhu Silverstone. Během setkání se zástupci sedmé velmoci došlo na představení všech vozů automobilky, které v minulosti pomáhaly agentovi s povolením zabíjet v jeho boji za lepší svět. 

Součástí přehlídky byla i technika, na kterou James Bond spoléhá ve snímku No Time to Die, jehož premiéra byla v důsledku aktuální situace odsunuta na listopad. Kupodivu ovšem chyběl DBX. První Aston Martin kategorie SUV s pohonem 4 x 4, jehož čtyřlitrový motor je posilněn o dvojici turbodmychadel, totiž nezapadal podle představitelů automobilky do scénáře.

Prostoru se ovšem dostalo Marku Higginsovi, kaskadérovi, který „jezdil“ za Daniela Craiga ve třech bondovkách. Jedná se o zkušeného závodníka rally, který účinkoval mimo jiné ve Star Wars. „Když mi zavolali s tím, že bych mohl točit Quantum of Solace, zpočátku se mi tomu nechtělo věřit,“ říká kaskadér, který zároveň nešetří slovy chvály na kultovní V8 Vantage, který bude součástí No Time to Die. „Velmi silný vůz, 400 koní, skvělá převodovka, velký volant.  Řada GTI by měla v souboji s klasikou honičku,“ říká.

Další články