Messiho půjde nejspíše naklonovat

Přestože tým Argentiny zatím nedovedl k žádnému velkému vítězství, není sporu o tom, že je Lionel Messi jedním z nejlepších fotbalistů všech dob. Ostatně, pokud by tomu tak nebylo, stěží by mu Barcelona platila denní gáži 285 000 euro.

Je proto snadno pochopitelné, že snad neexistuje tým, který by nechtěl mít argentinského míčového kouzelníka na své straně. Podle serveru GQ  to ovšem nemusí být tak úplně sci-fi záležitost. Jak pravil Acadi Navarro, přední španělský odborník na genetiku, bude totiž v nepříliš daleké budoucnosti možné prakticky každého, včetně Messiho, naklonovat.

Problém je ovšem, nutno říci naštěstí v tom, že naklonovaný Messi bude sice disponovat veškerými fyzickými předpoklady originálu, nicméně je vysoce nepravděpodobné, že se podaří naklonovat jeho talent. Takže klon může, v této části čistě hypoteticky, zvládnout kopací techniku, rychlost, dynamiku, nicméně překvapivá a originální řešení herních situací, tedy to, co dělá Messiho Messim, mu ovšem zůstanou nejspíše zapovězena.

Jak pokračuje Arcadi Navarro, Messiho fotbalová až genialita  (je zajímavé, že stejně jako rival Cristiano Ronaldo neprojevuje ani zdaleka tolik umu například v daňových otázkách) má základ v dosavadních životních prožitcích.  V případě Argentince malého vzrůstem ale velkého výkonem se do hry promítají jeho zkušenosti s problematickým dospíváním, ale i doba začátků po boku hvězd kalibru Ronaldinha, první triumfy i nezdary.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 3.4.2019

Lionel Messi Argentina

Další články