Nezaměstnanost stále až nezdravě klesá

Míra nezaměstnanosti v Evropské unii podle oznámení statistického úřadu Eurostat v červenci klesla na 6,8 procenta - dostala se tím na nejnižší úroveň od dubna 2008. Nejnižší nezaměstnanost je stále v České republice, kde klesla na 2,3 procenta ze 2,4 procenta.

 

 

Evropská komise navrhne zrušit střídání času

Evropská komise v příštích týdnech potvrdí a členským zemím EU a europarlamentu předloží ke schválení návrh na zrušení každoročního přechodu na letní čas. Komise se k tomu kroku rozhodla na základě průzkumu veřejného mínění, v němž se 84 procent respondentů pro takový postup vyslovilo.

Nejvýkonnější superpočítač

Americká společnost IBM se pochlubila nejvýkonnějším superpočítačem, který disponuje výkonem 200 petaflopů. Sestrojen byl za 200 milionů dolarů pro laboratoře amerického ministerstva energetiky. Doposud se titulem nejvýkonnější počítač světa pyšnil čínský Sunway, který však disponuje v porovnání s novým strojem od IBM "pouhými" 93 petaflopy. 
Flop - jednotka používaná k měření výpočetní výkonnosti počítačů - je zkratkou pro počet operací v pohyblivé řádové čárce za sekundu (FLoating-point Operations Per Second).

Sony rozšiřuje své portfolium

Sony se dohodlo na koupi kontrolního podílu v hudebním vydavatelství EMI Music Publishing za 2,3 miliardy dolarů (zhruba 50 miliard Kč). Sony tak do svého portfolia zahrne jedno z největších hudebních vydavatelství na světě, které vlastní práva na zhruba dva miliony písniček, mezi něž patří například i nahrávky legendární britské skupiny Queen.

Královna Alžběta II. oslavila 92. narozeniny

V ulicích Londýna desetitisíce lidí sledovaly tradiční vojenskou přehlídku, která je součástí oficiálních oslav narozenin britské královny Alžběty II. Královnu, jež se v kočáře projela centrem metropole, již neprovodil její manžel princ Philip, který se od loňského roku veřejných vystoupení neúčastní. Své 97. narozeniny pak oslavil v soukromí o pár dnů později.

 

Golden Knights ve finále

Hokejisté Vegas Golden Knights budou hned v první sezóně v NHL hrát o Stanleyův pohár. Ligový nováček zvítězil v neděli ve Winnipegu 2:1 a finálovou sérii Západní konference vyhrál 4:1 na zápasy. Český útočník Tomáš Nosek, hrající za Vegas Golden Knights,  přihrál na vítěznou branku, kterou v 34. minutě vstřelil Ryan Reaves.

Hlavním městem Izraele je Jeruzalém

Spojené státy formálně rozhodnutím prezidenta Donalda Trumpa loni v prosinci uznaly Jeruzalém za hlavní město Izraele a nyní, v den oslav 70. výročí vzniku Izraele, v něm slavnostně otevřely, za účasti špičky izraelského veřejného života, velvyslanectví.  Ze Spojených států na slavnostní přesun ambasády už v neděli přiletěla delegace, jejímiž členy jsou mimo jiné Trumpova dcera Ivanka, její manžel a prezidentův poradce Jared Kushner, ministr financí Steven Mnuchin a dvanáct členů Kongresu. Pro velvyslanectví bylo využito stávajících prostorů amerického konzulátu, který již dlouhou dobu v Jeruzalému působí. Palestinci proti přesunu protestují a pondělí vyhlásili za „den hněvu”.  

Třetí potomek prince Williama a vévodkyně Kate

Manželka britského prince Williama, vévodkyně Kate přivedla na svět třetího potomka. Princ George a princezna  Charlotte mají brášku, který při narození vážíl 3,82 kilogramu. Kate i právě narozený syn jsou zdrávi a brzy by měli opustit nemocnici.