Hodnota bitcoinu závratně roste

Bitcoin poprvé překročil hranici 4 000 dolarů a vystoupil až na 4 225,40 amerických dolarů. Podle serveru CoinDesk, přispívá k růstu velká poptávka z Japonska. Od začátku roku hodnota bitcoinu stoupla už na čtyřnásobek a od začátku srpna zhruba o 40 procent.  Investiční banka Goldman Sachs ale tento týden varovala, že budoucnost bitcoinu je stále nejistá. Někteří odborníci upozorňují, že s ohledem na prudký růst kurzu by nebylo překvapením, kdyby zažil výrazný pokles.

Model 3 jen za 35 000 dolarů

Elon Musk předvedl před továrnou Tesly v kalifornském Fremontu čtyřdveřový Model 3 a oznámil, že automobilka má již na tento model přes půl milionu rezervací. Předvedený základní model, který ujede na jedno nabití 350 kilometrů, se bude prodávat za 35 000 dolarů. Američtí zákazníci pak budou moci ještě díky úlevě na daních ušetřit 7 500 dolarů.
Půl milionu nových vozů, které chce Tesla vyrobit příští rok, představuje bezmála šestinásobek produkce této automobilky z roku 2016.

Chester Bennington z Linkin Park spáchal sebevraždu

Zpěvák nu-metalové skupiny Linkin Park Chester Bennington spáchal sebevraždu. Podle zahraničních zdrojů se oběsil ve své rezidenci v Palos Verdes, stalo se tak jen několik málo dní po uvedení nového singlu. Důvod, proč se otec šesti dětí rozhodl zabít, zatím není znám.  Během svého života měl  problémy s alkoholem a drogami.  Ještě letos v červnu skupina vystoupila v Praze.

Karolína Plíšková světovou jedničkou!

Ženský tenis má novou královnu.Třiadvacátou světovou jedničkou tenisové historie je od pondělka poprvé Češka! Do čela žebříčku WTA se po Wimbledonu posune Karolína Plíšková. Nic na tom nemění ani fakt, že vypadla již ve 2. kole tohoto legendárního turnaje.

 

Přímo z Prahy do Dauhá

Společnost Qatar Airways začne letos 21. srpna létat denně z Prahy do katarského Dauhá. Let bude zajišťován letounem Airbus A 320 s kapacitou 144 míst a potrvá šest hodin. Bude se jednat o druhou destinaci v okolí Perského zálivu po Dubaji, kam bude možné létat bez přestupů.

 

 

Petra ukázala skvělou formu

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu Petra Kvitová získala při druhém startu po vážném zranění levé ruky, které jí způsobil doposud neznámý útočník, titul na trávě na turnaji Aegon Classic v Birminghamu. Kvitová tak ukázala, že cesta k třetímu Wimbledonu může být úspěšná.  

Volkswagen stále přehlíží evropské zákazníky

Volkswagen, pravděpodobně na základě tlaku spotřebitelských organizací a řadě podaných žalob, slíbil poskytnout dodatečnou dvouletou záruku evropským majitelům naftových automobilů, kterých se týká jeho emisní skandál. Stále však nehodlá poskytnout oklamaným kupcům žádnou finanční kompenzaci, ke které byl donucen ve Spojených státech, kde jsou navíc trestně stíháni i čelní manažeři.

Helmut Kohl sjednotil Německo a přispěl k pádu železné opony

Ve věku 87 let zemřel v pátek ve svém domě v Ludwigshafenu bývalý německý kancléř Helmut Kohl, který se zasloužil o znovusjednocení rozděleného Německa a významně se podílel na pádu železné opony.