Whisky od Boba Dylana

Mohlo by se zdát, že celebrity spatřily zalíbení ve výrobě alkoholu. Herci Burt Reynolds a George Clooney mají vlastní gin, respektive tequilu a mezcal, zatímco volba Boba Dylana padla na whisky.

Přestože patří kvalitní alkohol podávaný v přiměřeném množství prokazatelně mezi vítané zdroje inspirace, je Bob Dylan zřejmě jediným držitelem Nobelovy ceny za literaturu, který se rozhodl spolupracovat na vývoji vlastní whisky. Znalce jeho tvorby pak určitě nepřekvapí, že tradiční nápoj, ponese název podle jeho megahitu, „Heaven´s Door.“ Dalo by se tak říci, že Bob Dylan klepe na nebeskou bránu s pomocí vlastní whisky.

O tom, že se Bob Dylan rozhodl propůjčit své jméno a chuťové buňky nové whisky, informoval jako první prestižní list The New York Times. „Strávil jsem desítky let na cestách, během té doby jsem měl možnost ochutnat stovky nejrůznějších druhů whisky, takže jsem nakonec usoudil, že můžu být při míchání nové chuti docela užitečný,“ potvrdil zpěvák, skladatel, básník a literát v jedné osobě novinám.

Jak dále New York Times informoval, podmínil Dylan svou spolupráci aktivní účastí při degustacích. Podle výrobce přišel jeden z nejvýraznějších umělců novodobé historie s řadou podnětů, schvalovací proces byl ukončen až na základě jeho definitivního souhlasu a spokojenosti s konečným výsledkem.  Dylanova whisky bude uvedena na trh ještě letos, cena se bude pohybovat v rozmezí od 50 do 300 dolarů.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 2.5.2018

Bob Dylan whisky

Další články