Největší nákupní centrum světa plánují v Dubaji

V Dubaji připravují výstavbu největšího nákupního centra světa, jež ponese název Dubai Square. Velikostí má přesáhnout rozlohou 100 fotbalových hřišť, tedy přes 750 tisíc metrů čtverečních.

Doposud nevídaný projekt je situován v samém centru Dubaje, v Dubai Creek Harbour. Podle investorů nabídne návštěvníkům novou dimenzi nakupování prostřednictvím počítačů a smartphonů. Jak praví tisková zpráva: „fyzické a digitální nákupy budou v prostorách v Dubai Square v dokonalé harmonii, přičemž obchody budou, vzhledem ke svému on-line charakteru, fungovat jako showroomy.“

Do hry tak podle investorů vstoupí speciální mobilní aplikace, včetně těch na skenování čárových kódů, radiofrekvenční identifikační technologie, mobilní platby a služba clik-and-collect, tedy, volně přeloženo, klikni a kup.

Vzhledem k tomu, že alespoň v počátcích působení Dubai Square lze očekávat rovněž konzervativní zákazníky, některé symboly nákupních středisek zůstanou zachovány. Stane se tak však za asistence trojrozměrných projekcí a divadelního ozvučení. Restaurace budou zatím nabízet světovou kuchyni a dokonce i pokrmy vytisknuté na 3D tiskárně. Za samozřejmost je pak považována síť nejmodernějších multikin, aquapark, sportovní centrum či obří supermarket.  Do Dubai Square  povede i speciální linka metra.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 20.9.2018

Dubai

Další články