Tip na dovolenou v Karibiku: DominicanaForYou

Dominikánská republika neboli Dominikána není rozhodně českým turistům neznámá. Tento stát ležící v Karibském moři sdílí ostrov Hispaniola společně se sousedním Haiti. Turisty láká převážně na příjemné slunečné počasí, bílé pláže lemované palmami a průzračné moře plné podmořského života.

Dominikánská republika je dnes k nalezení v nabídce většiny cestovních kanceláří a agentur. Zpravidla je nabízen pobyt v hotelových resortech rozmístěných v několika letoviscích, které se velmi podobají obdobným zařízením na Kanárských ostrovech, Malorce či Turecku. Pokud se však rozhodnete cestovat téměř přes půl světa, stojí za zvážení, zda nepoznat skutečnou Dominikánu, která má opravdu co nabídnout, od UNESCEM chráněného hlavního města Santo Domingo, národní park Los Haitises, mořskou rezervaci Marinarium, až třeba po ostrůvky Catalina a Saona.

Na některé destinace se můžete dostat zájezdovým autobusem z hotelu společně s dalšími 45 turisty rozličného zájmu, fyzických schopností i věku. Pokud však preferujete vyšší komfort a nezávislost, abyste navštívená místa mohli opravdu poznat, je vhodnější zvolit poskytovatele individuálních služeb, jejichž cena v Dominikáně oproti ostatním karibským ostrovům příjemně překvapí.

Abychom nepopisovali něco jenom podle letáků či webových stránek, vyzkoušeli jsme služby agentury DominicanaForYou. Ta nabízí zajištění veškerých služeb od ubytování v atraktivních lokalitách, pronájmu auta či auta s řidičem a průvodcem, po výlety a rozličné volnočasové aktivity. Vyrazit můžete třeba na túru na kolech, vyzkoušet moderní vodní sporty jako je paddleboarding či kiteboarding, surfovat, šnorchlovat, potápět se, poznávat krajinu z koňského hřbetu či se třeba protáhnout pod palmami na lekci jógy, taichi či body balance. A protože vedle pláží disponuje Dominikána i pohořím Malé Antily, jehož nejvyšší hora Pico Duarte je vysoká 3 098 metrů, je možné se věnovat i horolezeckým aktivitám, vysokohorské turistice nebo sjet některou z horských říček na raftu. Aktivně prožité dny pak můžete zakončit po osvěžující masáži v některé z vyhlášených místních restaurací. A to vše bez obtěžujícího smlouvání a dohadování, neboť  vše za vás již dopředu vyřídili zaměstnanci agentury DominicanaForYou, a vy předem víte, kolik vás co bude stát.

Vedle výborných znalostí místního prostředí nabízí agentura DominicanaForYou komunikaci i v češtině a v případě zájmu i českého průvodce, takže není problém zorganizovat ani tematické programy, akce pro větší skupiny či třeba svatbu v některé z luxusních vil přímo na pláži.

...více na dominicanaforyou.com

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 8.2.2018

Dominikánská republika DominicanaForYou

Další články