Theresa Mayová v osobním životě nestrádá

Nejčastěji skloňované jméno politika posledních několika dnů? V souvislosti se zpackanou smlouvou o Brexitu se z této pozice nejspíše v rozporu s vlastními představami těší britská premiérka Theresa Mayová.

Bulvární list The Sun nejspíše slušnou, leč mimořádně neschopnou političku, dokonce přirovnal k vyhynulému, v Česku tak populárnímu, blbounovi nejapnému. Budoucnost premiérky v nejvyšších patrech politiky je proto mimořádně nejistá. Leč přesto si paní Theresa nemusí zoufat.

Jako premiérka totiž pobírá roční plat 143 462 liber, k tomu nutno přičíst plat poslance 65 737 liber. Úřad vlády pak hradí veškeré její náklady spojené s ubytováním a cestováním. Pravda, takový Paul Pogba sice vydělává v Manchesteru United týdně 290 000 liber, na rozdíl od premiérky ovšem nebude dostávat do konce života celoživotní rentu rovnající se polovině platu předsedy vlády. 

Manžel premiérky Phillip May je jedním z šéfů investičního fondu Capital Group, který ovládá aktiva v hodnotě 1,4 miliardy dolarů. Spolu s premiérkou vlastní v Londýně dům za milion liber, venkovská usedlost pak vyšla bezdětné manžele na 600 000 liber. V případě domu nacházejícího se v hrabství Berkshire se ovšem jedná o mimořádně výhodnou investici. Dům s pěti ložnicemi, ve kterém tráví premiérka se svým chotěm víkendy, se nachází v malebné vesničce Sonning. Mezi sousedy naleznete řadu celebrit, včetně George Clooneyeho a jeho rodiny. Cena venkovského sídla manželů Mayových se tak může vyšplhat až na částku 1,8 milionu liber.  

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 16.1.2019

Theresa Mayová Velká Británie

Další články