Švýcarsko chystá vlastní kryptoměnu

Jak oznámil spoluzakladatel a majitel švýcarského komoditního fondu Tiberius Group Christophe Eibl, v červenci vstoupí na trh nová kryptoměna tiberius (tcoin). Investorům bude nabídnuta koncem února.

Kouzlo tcoinu spočívá v premiérovém krytí průmyslovými kovy. Nejedná se o zcela originální počin, například singapurská kryptoměna digixGlobal a ruský goldmit jsou kryty zlatem. Investiční stratégové Tiberius Group spravující investiční portfolio v hodnotě 300 milionů dolarů, předpokládají, že díky jištění průmyslovými kovy se tcoin vyvaruje nečekaným výkyvům kurzu, se kterými bojuje se střídavou úspěšností například bitcoin.

Ve srovnání s decentralizovaným bitcoinem, má tcoin spravovat jediný subjekt. Mince bude zaregistrována ve Švýcarsku, krytí poskytnou zásoby průmyslových kovů nacházející se ve skladech Londýnské burzy kovů.

Tcoin vstoupí na trh ve třech verzích, přičemž každá bude založena na vlastní investiční strategii. První bude orientována směrem k automobilovému průmyslu, tcoin bude kryt niklem, kobaltem a hliníkem, tedy kovy, které se využívají k výrobě elektromobilů. Verze číslo dvě bude zaměřena na sektor robotiky, ke krytí budou sloužit měď, cín a zinek. Třetí verze bude jištěna drahými kovy z kategorie tzv. bezpečných přístavů, jako zlato, platina či palladium a má pokrýt tužby investorů, toužících po pojistce v časech ekonomické nejistoty.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 1.2.2018

Kryptoměna Bitcoin Švýcarsko

Další články